Seçim İçin İstifa Eden Bürokratlar


Yerel seçimler öncesi dün önemli bir dönemece girildi.

AK Parti’de yapılan temayül yoklamaları için kurulan komisyonlar yarın sonuçları alacak. Son değerlendirme ise Cuma günü.

29 Mart tarihinde yapılacak olan yerel seçimlerde bürokratların ilgisi AK Parti’den Trabzon Belediye Başkan aday adaylığı oldu. Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Orhan Gümrükçüoğlu Trabzon Belediye Başkanlığına aday olmak üzere görevinden istifa etti. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı için ismi geçen TOKİ Başkanı Erdoğan Bayraktar ise görevinden ayrılmadı.
Milli Eğitim Bakanlığı Ticaret Turizm Öğretimi Genel Müdürü Murat Bey Balta da Ankara Gölbaşı Belediyesi’ne başkan aday adayı olmak için görevinden ayrıldı.

Üniversiteler Arası Kurul Başkanı olduğu dönemde ülkeyi geren açıklamalar yapan Akdeniz Üniversitesi eski Rektörü Prof. Dr. Mustafa Akaydın CHP’den Antalya Belediye Başkan aday adayı olmak üzere üniversitedeki görevinden istifa etti. Ankara Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok ise Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na aday olduğunu açıkladı.

Mehmet Atalay da Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü’nden istifa etti. Bakan Başesgioğlu vekaleti Atalay’ın yardımcısı Yunus Akgül’e verdi. Trabzon’dan aday olması beklenen Mehmet Atalay’ın bu nedenle görevini bıraktığı belirtiliyor.

GÜMRÜKÇÜOĞLU: “ADAYIM”

Trabzon Belediye Başkanı aday adaylığı için Sağlık Bakanlığı Müsteşarlığı’ndan istifa eden Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, “Bugün(dün) itibariyle Sağlık Bakanlığı Müsteşarlığı görevimden istifa ettim. AK Parti’den Trabzon Belediye Başkan aday adayıyım”dedi.

Önümüzdeki günlerde AK Parti’ye adaylık müracaatını yapacağını açıklayan Gümrükçüoğlu, “Trabzon Belediye Başkan adaylığına talibim” diye konuştu.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.