Kılıçdaroğlu’nun Kardeşi Yolsuzluk mu Yapıyor?


Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Kemal Kılıçdaroğlu, kardeşinin yolsuzluk dosyalarını görünce ne diyecek !

Kemal Kılıçdaroğlu’nun kardeşi Adil Kılıçdaroğlu Kocaeli Asliye Ticaret Mahkemesi Başkanlığı‘ınca görülen zimmete para geçirme davasında Bilirkişi raporuna göre 47.653.009 Türk Lirası‘nı haksız kazanç olarak zimmete geçirdiği belirlendi.

Türkiye de Yolsuzluk dosyaları iddiası ile gündeme gelen CHP İstanbul Milletvekili Kemal Kılıçdaroğlu’nun kardeşi Adil Kılıçdaroğlu’nun 1999 yılında Kocaeli de kurduğu Kooperatifte üyelerden haksız kazanç elde ederek 47.653.009 Türk Lirası zimmete geçirdiği bilirkişi raporu ile belirlendi.

Kocaeli Başiskele İlçesinde 1999 yılında Özcan yapı Kooperatifi adı altında bir kooperatif kuran ve bu kooperatife başkanlık yapan Adil Kılıçdaroğlu hakkında üyelerden haksız kazanç elde ederek zimmete para geçirme iddiası ile Kocaeli Asliye Ticaret mahkemesi tarafından dava açıldı.

Mahkemenin Bilir kişiden istediği raporda Adil Kılıçdaroğlu’nun satıcılar hesabındaki belgesiz kayıtlar 19.053.34 Hüseyin Seçkin’e ödendi gösterilen ancak ödenmeyen 7.100,00 , 1536 Nolu gider makbuzu ile haksız alınan hakkı huzur 6.750,00, İnşaatla ilgili olmayan 40 varil tiner faturası 10.749,75 ve kooperatif kasasından en son çekilen nakit 4.000,00 TL olmak üzere 47.653,09 Türk Lirasını zimmete geçirdiği tespit edildi.

Kılıçdaroğlu Kooperatif üyeleri tarafından 2005 yılında başkanlıktan düşürüldü.120 daire yapılacak diye üyelere teminat veren Adil Kılıçdaroğlu bu olaydan sonra Kocaeli den ayrıldı.

Davanın sonucunda bu yolsuzluk dosyasına istinaden kooperatifin yeni yönetimi Kılıçdaroğlu’nun iki dairesine el koyarak olay kapatıldı. Kardeş KIlıçdaroğlu kooperatifin 2005 yılına kadar olan çalışmalarını ibra etmediği için hakkında açılan bu davadan 2 dairesinden vaz geçerek kurtuldu.

Kaynak:SAMANYOLUHABER

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.