Meğer Türkçe Kur’an öğretecekmiş!


Daha önce her mahallede Kur’an kursu açacağını söyleyen Sefa Sirmen’in Kur’an kursu açılımı yeni bir boyut kazandı.

Sefa Sirmen, her mahalleye açmayı düşündükleri Kur’an kurslarında Kur’an’ın Türkçe açıklamasının öğretileceğini ifade etti. Sirmen’in son sözlerini duyanlar, “Kur’an’ın orijinali öğretilmeyecekse kursa gitmeye ne gerek var?” değerlendirmesini yaptı.

CHP’nin Kocaeli adayı Sefa Sirmen, mahalle evleri projesiyle ve diğer projeleriyle ilgili olarak yaptığı açıklamasında şunları söyledi: “Mahalle evleri projemizi bazıları saptırdı. Bu projemizde, emekliler, rahat kahvesini içecek, gazetesini okuyacak, öğrenciler etüt çalışması yapacak, SBS, ÖSS, İngilizce, bilgisayar kurslarının yanı sıra yaz aylarında, müftülüğümüz yönetiminde yer tahsisi sağlanarak, kutsal kitabımız Kuran-ı Kerim’in Türkçe açıklaması öğretilecek. Bunun gibi, köy hizmet evleri de açılacak. Köylerde kuracağımız spor salonları çok amaçlı kullanılabilecek.”

Sefa Sirmen, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada İzmit’te Büyükşehir Belediye Başkanlığını kazanmaları durumunda mahalle evleri projesi kapsamında her mahalleye Kur’an kursu açacaklarını açıklamıştı.

Kaynak:SAMANYOLUHABER

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.