Sigaranın Zararları ve Zehirleri


ABD’de yapılan bir araştırmanın, kanserojen etkisi kanıtlanan sigarada bulunan gözle görülmeyen birçok partikülün enfeksiyon hastalıklarına da neden olduğunu ortaya çıkardığını bildirildi.

4 BİN ÇEŞİT ZEHİR VE MANTAR TÜRLERİ CİĞERE ÇEKİLİYOR

Sigara içen kişinin, 4 bin çeşit zehirin yanı sıra bu mantar türlerini de ciğerine çektiğine vurgu yapan Sağlam, şöyle konuştu: ”Akciğerlerle sindirim sistemi birbirinden farklıdır. Çünkü sindirim sistemi nispeten steril değildir. Ancak akciğerler tamamen steril ortamlardır. Dolayısıyla bu steril ortama bakteri koyduğunuz zaman hastalıklara neden oluyor. Sigara içen kişiler sigaradaki yüksek sıcaklığın bu bakterileri öldüreceğini de düşünebilirler, ama ne yazık ki bu yüksek sıcaklık bu tipteki bakteriler ve mantarların ölmesine yetmiyor.”

Sağlam, bu riskin sadece sigara için geçerli olmadığını, puro, pipo ve çiğneme tütününde de bakteri ve mantar riski bulunduğuna dikati çekti.

Kaynak:HABER7

Reklamlar

2 comments

 1. Sigara bırakmada en sağlıklı ve etkili yüntem, yan etkisiz ve ilaçsız Akupunktur’dur. (İğneli-akupunktur, elektro-akupunktur ve lazer-akupunktur). Başarı seviyesi yüksektir.Haftada bir, 20′şer dakikalık, 3 seans’ta Sigara’ya SON diyoruz. Ancak bunuda eğitimini gürmüş hekimlerin bizzat uygulamaları lazım. Aksi taktirde laletayin (sağlıkla alakasız kişiler) bir cihaz alarak rasgele bazı noktalara ışın vererek uygulama yapmaları doğru değil, kandırmacadır. Bu tür işlemler eğitim almış doktorların bizzat yapmaları lazım.Sağlık bakanlığı bu konuda yünetmelik çıkarıp, sık sık denetlemesi lazım. Aksi taktirde şarlatanlara iş çıkar.
  Sağlık bakanlığına önerim şu;Bu konuda eğitim görmüş hekimler bir psikolog eşliğinde poliklinik veya muayenehane açsınlar.SGK tedavi öcretlerini üstlenp antlaşma yapsın (NOT: hata ödeme parasal kaynağını da içicilerden kesilen ceza paralarıyla karşılasın) ve sık sık bu yerler denetlensin. O zaman gür bak nasıl sonuç alınır.Dr.M.Ali BARS-Akupunktur uzmanı-Diyarbakır.
  http://www.blogcu.com/drbars e.mail:drmalibars@hotmail.com
  Tel.0505.6204925

  Dr.M.Ali BARS-Akupunktur-D.Bakır.

 2. Dr.M.Ali BARS-Akupunktur/D.Bakır. :

  Devlet Akupunktur tedavi ücretlerini karşıladığı taktirde tedavi harcamalarında büyük kara geçer. İlaç israfının ününe geçmiş olur ve vatandaşta rahat, ilaçsız ve yan etkisiz tedavi imkanı bulur. Biz Akupunktur (tamamlayıcı tıp ) doktorları da mesleklerini daha rahat ve güvenle icra ederiz.Umarım en kısa zamanda gerçekleşir.En basitinde sigara bağımlılığında birçok insan akupunkturla tedavi olup sigara`yı bırakır. bu ekonomiye ve insan sağlığına katkı değilmi? Bu durumda insanlar hem sigara fabrikalarına paralarını kaptırmamış olur, hem sağlığından olmaz ve hemde sigaraya bağlı gelişen hastalıklardan kaynaklı oluşan tedavi giderleri yerinde kalır.Ne güzel işte. Saygıdeğer yetkililer ve sorumlu mercide oturanlar siz yine bir düşünün. Belki sizide tedavi ederiz kim bilir.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s