Siyaset e teşekkürü bir borç biliriz


Bu yazı Kastamonu Postası sitesinden alıntıdır.

Teşekkürler siyaset, siyasetin dostlarla değil, siyaseten dostluk kurduklarınla yapılması gerektiğini erkenden öğrettiğin için.

Teşekkürler siyaset siyasette körü körüne biat etmemeyi geçte olsa öğrettiğin için

Teşekkürler siyaset, dost bildiklerinin aslında dostluktan öte kaygıları olduğunu ve onlar için dostluğun amaçları için sadece bir araç olduğunu anlamamı sağladığın için.

Teşekkürler siyaset, tüm kirliliğine rağmen daha şimdiden sayende zaman paylaşmaya değer, sohbet edebildiğim, bana bir şeyler katan birçok insan tanımama vesile olduğun için.

Teşekkürler siyaset, kavram olarak bin tane iğrenç yanın olmasına rağmen, Beykoz gibi sorunu ve sorunlu insanları bol bir ilçede az ya da çok, o insanlara fayda sağlama imkanı verdiğin için.

Teşekkürler siyaset, siyaseten insanları idare etmek gerektiğini ve bu vesileyle maske takmanın önemli bir değer olduğunu yüzüme vurduğun için.

Teşekkürler siyaset, diklenmeden dik durabilmenin yolunun rant beklentisi olmamasından geçtiğini, ama rüzgara göre eğilmenin rant için gerekli olduğunu öğrettiğin için.

Teşekkürler siyaset, bu platformda en çok adam kullanabilenin, beklentilerini  en iyi gizleyenin, ben istemiyorum ama.. cıların daha değerli olduğunu hatırlattığın için.

Teşekkürler siyaset>,  başkaları için kredini kullanırken cimri olman ve hatta hiç kullanmaman gerektiğini anlamamı sağladığın için.

Teşekkürler siyaset, geleceğinle ilgili planlarda göbeğinin kesilmesini kendinden başkasına bırakmamak gerektiği gerçeğiyle yüzleştirdiğin için.

Teşekkürler siyaset, ne yaparsan yap, kişileri bir türlü memnun edemezsin-i,  tecrübeyle ispatladığın için.

Teşekkürler siyaset, bu alemde işi ehline verirler, kesin verirler rüyasından çabucak uyanmamı sağladığın için.

Teşekkürler siyaset gülerken en yapmacık olanın, gülerken tek seferde dişlerinden en fazlasını gösterebilenin, yalakalık sınırlarını en çok zorlayanın, efendim siz en iyisini bilirsiniz diyenin hep ve daima tercih edildiğini öğrettiğin için.

Teşekkürler siyaset, en çok seni seviyorum diyenlerin bile en küçük menfaat virajında arabadan ilk önce atladıklarını gösterdiğin için.

Teşekkürler siyaset, beyaza beyaz, siyaha siyah demek yerine, duruma göre beyaza siyah, siyaha beyaz demenin aptalca olmadığını, aslında doğru olanın bu olduğu gerçeğiyle beni yüzleştirdiğin için

Teşekkürler siyaset, akrabalık ilişkilerinin siyasette alan açarken sınır tanımadığını, çok işe yaradığını, imkansızı oldurduğunu çeşitli kereler gösterdiğin için.

Teşekkürler siyaset, bulunduğun bölgede etkili siyasetçi kimse, duruma göre onun eşine, çocuklarına ya da başka akrabalarına yakın olmanın, kralım sen çok yaşa demenin bütün kapıları açtığını görmeme vesile olduğun için.

Teşekkürler siyaset yaptığımız iyi şeylere diğerleri tarafından kıskançlık uğruna mutlaka ve her daim b.k atılabildiğini ve bunun ahlaki olarak sınırının bulunmadığını algılamamı sağladığın için.

Teşekkürler siyaset, tek başına yaptığım doğrulara çok ortak çıkarken, birlikte yaptığımız yanlışlarda arkanızı döndüğünüzde onlardan kimse kalmadığını gösterdiğin için.

Teşekkürler siyaset, sana sorulana, taraf olmanı isteyene hayırlı işlerde sizinleyiz’ demek gerektiğini, ama iş başa düşünce ‘yolunuzu hayırlı görmedik’ diyebilmeyi öğrettiğin için.

Teşekkürler siyaset, kendisini sevmeyen adamı bile, menfaati gereği yanına alabilen siyasetçileri gösterdiğin için.

Teşekkürler siyaset dalkavukluğun bir sanat olduğunu bir kez daha hatırlattığın için.

Teşekkürler siyaset, fikir beyan etmenin, doğruları söylemenin, proje ortaya koymanın vs. kişiye bir şey kazandırmadığını, aksine karşındakini seni yok etmek için harekete geçirdiğini gösterdiğin için.

Teşekkürler siyaset, yaşın ne olursa olsun, kimi zaman yaşlı, kimi zaman genç ithamıyla karşı karşıya bırakılmanın sebebinin, seni ekarte etmekten başka bir amaç taşımadığını gösterdiğin için.

Teşekkürler siyaset, kadın olmanın siyasette dezavantaj olduğunu düşünürken, avantaj olduğunu gösterdiğin için (ancak bu konuda ders alıp değişmem söz konusu değil, Bülent Ersoy kusura bakmasın)

Teşekkürler siyaset, bu dersler sayesinde ileride ‘adam’ olma yolunda daha dikkatli olmam için ayaklarımın yere sağlam basmasını sağladığın ( umarım sağlar) için.

Bazılarınızın Muharrem uyanda balığa gidelim’ dediğini duydum. Tamam tamam uyandım, hadi balığa gidelim ve siyasetten biraz uzaklaşalım.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.