Sağlıklı Yaşamın Sırları


Küreselleşen, sanayileşen, hızla gelişen, teknolojiyle kuşatılan, doğal alanların azaldığı ve betonlaşmanın maximuma ulaştığı bir dünyada gerçekten sağlıklı bir yaşam sürebilmek mümkünmü sizce?

İnsan sağlığını tehdit eden yüzlerce faktör günlük yaşantımızın içine bu kadar girmişken yinede sağlıklı bir yaşam için yapabileceğimiz birşeyler olduğuna inanıyorum.

Bireysel olarak yapabileceğimiz şeylerin başında düzenli bir aile hayatını en baş köşeye koymak isterim, günlük düzenli bir uyku periyodu tutturmak( en az 8 saat kesintisiz uyku), düzenli ve sağlıklı beslenmek, düzenli olarak spor ve egzersiz yapmak, sigara ve alkol kullanmamak, stresden uzak kalmaya çalışmak, mümkünse hiç ilaç kullanmamak ve cep telefonu vb. ürünleri münkün olduğunca az kullanmak gibi tedbirler ile gezegenimizin şu an için bize olumsuz koşulların zararlarını en aza indirebiliriz.

Unutmayalımki insanoğlu yeryüzü koşullarına en mükemmel uyum sağlayan canlı türüdür, dünyamız ne kadar kötüye giderse gitsin alacağımız önlemler ile sağlıklı ve kaliteli bir yaşam sürebilmek bizlerin elinde.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.