Tüp Bebek


Çocuk sahibi olamayan çiftlere uygulanan kısırlık ( İnfertilite ) tedavisi yöntemlerinden biridir tüp bebek uygulaması. Tüp bebek tedavisine karar verilmeden önce yapılması gereken bir çok test ve araştırılması gereken bir çok etken bulunmaktadır.

Kısırlık erkek eşte ise tüp bebek tedavisinde daha farklı yöntemler uygulanmakta ve başarı oranı yarı yarıya düşmektedir, kadın eşlerden dolayı kaynaklanan kısırlık sorunlarında ise başarı oranı erkek eşe göre iki kat daha fazladır.

Tüp bebek tedavisi genel olarak belirli ilaçlar aracılığı ile kadın yumurtalıklarını uyararak çok sayıda kaliteli yumurta elde etmeye çalışmak ve bu yumurtaları erkekten alınarak yıkanıp, seçilip döllenmeye hazır hale getirilmiş aktif spermlerin labaratuvar ortamında döllenmesi işlemidir.

Günümüzde tüp bebek tedavisi çok gelişmiş olmakla birlikte yinede başarı ortalaması %20 ler civarındadır, tüp bebek tedavisi yaptıran 100 çiftten ancak 20 tanesi sağlıklı doğum sonucuna ulaşabilmektedir. Çocuk sahibi olamayan ailelerin en büyük umutlarından biri olan tüp bebek uygulamarındaki bu %20 lik başarı oranının dahada artması dileklerimizle yazımıza son veriyoruz.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.