İztuzu Plajı


Muğla ilinin Ortaca ilçesi Dalyan beldesinde bulunan İztuzu plajı dünyanın en güzel plajlarından biridir. 7 km uzunluğunda ve çok özel bir kum yapısına sahip olan İztuzu plajı Caretta caretta deniz kaplumbağalarının doğal üreme alanlarının başında gelir. Devlet tarafından koruma altına alınan İztuzu plajı doğallığı ile gelecek nesillere bırakacağımız en büyük miraslardan birisi olacaktır.

Hiçbir şekilde yapılaşmaya izin verilmeyen İztuzu plajı doğal kumu, arkasındaki çam ormanları ve tertemiz denizi ile Caretta carettalar için en ideal üreme merkezlerinden biri olmuştur. Ayrıca dalyan kanalı ile birleşen plajın bu bölgesi meşhur mavi yengeçlerin üreme alanı olmuştur. İztuzu plajı, dalyan kanalı, çamur banyosu, mavi yengeci ve safari turları ile yeryüzündeki cennet Dalyana mutlaka gitmeliniz.

Dalyan beldesinde dalyan kanalı çevresine kurulu büyüklü küçüklü bir çok panyiyon ve hotel bulunmaktadır. Yarım pansiyon anlayışı ile hizmet veren bu işletmelerde uygun fiyata konaklayabilirsiniz. Hava yolu ile dalyana ulaşmak Dalaman havaalanından karayolu ile 30 dakika sürmektedir.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.