Küresel Kriz Yalanı


Bir yılı aşkın süredir hayatımızın ayrılmaz bir parçası olan küresel krizde nihayet sona gelindiği söyleniyor bugünlerde.

Aslına bakılırsa gerçekte hiç olmayan bir krizin bitiyor olarak gösterilmesi bana oldukça tirajikomik geliyor. Başta A.B.D. olmak üzere gelişmiş ülkelerin kendi menfaatlerini maximuma çıkarabilmek için uydurdukları bu küresel kriz ile fakir ülkeler iyice yoksullaştırılırken, zengin ülkeler varlıklarına varlık kattılar. Küresel krizin en büyük mağdurunu oynayan A.B.D. kriz bahanesiyle sepetindeki tüm çürük elmaları temizlemiş, yerlerine iki katı fazlasıyla yenilerini eklemiş ve bu işten en karlı çıkan ülke olmuştur.

Planlı olarak üretilen bu suni kriz ile istedikleri amaca ulaşan gelişmiş ülkeler bugünlerde maximum faydaya ulaşmış olacaklarki ileride çıkaracakları yeni krizlerin alt yapılarını oluşturmak üzere bu krizi bitimeye karar vermiş görünüyorlar.

Kıssadan hisse zenginin malı züğürdün çenesini yorarmış misali bu kriz zenğini iyice zengin, züğürdü iyice züğürt etti, bizede çenemizi yormak düşüyor desenize.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.