Web Hosting


Web hosting, bir internet sitesini yayınlayabilmek için gereken omurganın sağlanmış olmasıdır. Bu omurgada yer alan maddeler; bir internet hattı, bir adet sabit ip adresine sahip olan hızlı ve kesintisiz internet hattı, domain name server (dns) ve web hosting yapmak için gerekli yazılıma sahip bir adet hızlı bilgisayar (sunucu,server makinesi) dır.

Eğer tüm bunlara sahipseniz kendi iss (internet servis provider = internet servis sağlayıcılık) işlerinizi kendiniz de yürütebilirsiniz. Eğer bunlara sahip değilseniz bunu çeşitli yöntemlerle de yapmak mümkün. Bu yöntemlerin en basiti bir hosting hizmeti satın almakdır.

Hosting hizmeti veren firmalar genellikle yukarıdaki hizmetleri bir data-center (veri merkezi, bir başka deyişle serverların bulunduğu yer) içerisindeki iyi donanımlı bir sunucudan sağlarlar. Data-center’ın hosting firmalarına sağladığı hizmetler genel olarak; fiziksel güvenlik (security), hızlı internet hattı (fast internet connection) ve izleme sistemidir (monitoring). Data-center’ların en önemli sorumlulukları ise kesintisizlik ve sürekli destek vermesidir.

  • Genel

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.