Başbakan Erdoğan referandum çalışmalarını başlatıyor


imagesAK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Tanrıverdi, AA muhabirine yaptığı açıklamada, referanduma kadar olan süreçte partisince yapılacak çalışmalar hakkında bilgi verdi.

”İNSANIMIZIN HUZURUNU VE MUTLULUĞUNU SAĞLAYACAK BİR OYLAMADIR”

Standartları yüksek bir demokraside huzur, kardeşlik ve barışın olduğuna dikkati çeken Tanrıverdi, ”Demokratik bir ülkedeterörortadan kalkar. Dolayısıyla bureferanduminsanımızın huzurunu ve mutluluğunu sağlayacak bir oylamadır” dedi.

Muhalefet partilerinin Anayasa değişikliği konusunda ”farklı bir yaklaşım” ortaya koyduğunun altını çizen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Tanrıverdi, şunları söyledi:

”Demokrasiyi açan bir yaklaşım olmadığını bilmeliler. Anayasa değişikliği konusunda12 Eylül1980 darbesi sonrası hemen hemen herkes ortak bir noktadaydı. Anayasa değişikliğinden yanaydı ama maalesef Anayasa değişikliği gündeme getirilince herkes bir tarafa çekildi. Bu AK Parti’ye düştü. AK Parti iktidarı milletin iradesini ortaya koyacak bir değişikliği Meclis’e sundu. Bu çerçevede milletvekillerimiz birlikte hareketini ortaya koydular ve gece gündüz demeden Anayasa değişikliği için Meclis’te çalıştılar. AK Parti milletvekilleri Meclis’e hassasiyetle gelirken, muhalefet partilerinden kiminin Meclis’e gelip oylamaya katılmadığı, kiminin oylamaya katılıp oylarını ne yönde kullanmaya zorlandığı ortada. Ana muhalefetinden yavru muhalefet partilerine kadar hepsi Anayasa değişikliğinden yana bir tavır ortaya koyamadılar. Şimdi ‘hayır’ noktasında çalışmalar ortaya koyduklarını görüyoruz ama milletimizin iradesi bellidir, demokrasiden yanadır.”

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.