sansarlar, istanbul’da yaşamaya ayak uydurmuş


Sansarlar, bilhassa geceleri evlerin çatılarında ve bahçelerde geziniyorlar. Yaban Hayvan Veterineri Ahmet Emre Kütükçü, İstanbul’da rastlanan sansar türünün ekseri ‘kaya sansarı’ olduğunu ifade etti.

Sansarlar bilhassa ahşap müstakil hanelerin çatı aralarında barınıyorlar. Geceleri avlanmaya çıkıyorlar. Şehirde fare, sıçan ve güvercin gibi avlayabilecekleri pek çok hayvan var. Ayrıca tatlıyı severler. Şayet mutfak pencerenizi açık bulurlarsa ve tatlı varsa evinizde rastlayabilirsiniz. Yumurtayı da severler. Burunlarıyla kırıp içerisinden emerler. İstanbul’da sansarlar için hem barınma hem de beslenme imkânı geniş.

Fatih ve Beyoğlu’ndan çok ihbar geldi. Bu bölgelerde bir sürü yavru sansar bulduk. Sansarlar, şehirde yaşamaya ayak uydurmuş bir hayvan. Ancak yeni yapıların yüksek ve betonarme olması bu hayvanların farklı alanlara yönelmesine neden oluyor.

sansarlar, istanbul’da yaşamaya ayak uydurmuş” için 2 yorum

  1. Istanbul Güngören gencosman mh Dündar sokakta sabaha karşı 4 30 da sokak ta sansar gördüm ve şaşırdım

  2. Bu gece eve giderken ist gunestepe tramvay istasyonunda indikten sonra ara sokaktan cikarken siyah bi sansar vs gelincik gördüm ilkkez bole bisi gordum arastirdim ve sansar vs gelincik ebenzettim inanilmaz geldi.biri solese inanmam ama gözlerimle gordum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.