ilaç takip sistemi arabistan’da kullanılacak


Türkiye yazılımda gelişiyor ve yurtdışına açılıyor. Öncelikle okumadıysanız ilaç takip sistemi nedir? başlıklı yazımızı okumanızı öneriyoruz bu haberi okumadan önce. Sağlık Bakanlığı’nın Tiga‘ya yaptırdığı ilaç takip sistemi artık sadece ülkemizde değil Arabistan’da da kullanılacak. İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu’nun yaptırdığı bu sistem dünyada ilk ve tek olma özelliğinde. İlaç Takip Sistemi, araplara ihraç ediliyor. Artık Suudi Arabistan’da da kaçak ilaçlar kullanılamayacak.

ilaç takip sistemi arabistana gidiyor

Suudi Arabistan’ın açtığı projede, İTS, dünya çapındaki Amerikalı ve Avrupalı rakiplerini zorlu teknik değerlendirmelerde geride bıraktı.

TİTCK ile 21 Ağustos 2017’de sözleşmesi imzalanarak çalışmaya başlanan SAUDI DTTS (Suudi İlaç Takip Sistemi) 1 yıl süresince geliştirilecek. Projenin aktif olmasıyla Suudi Arabistan ilaç piyasasının % 100’ü sistem tarafından takip edilecek. Projenin yani İTS’nin Türkiye’deki halinin özelliklerini öğrenmek için şuna bakmalısınız: ilaç takip sistemi özellikleri

İlaç tedarik zincirinde takip nasıl yapılıyor onu merak edenlerin ve çalışma prensipleri için değişken blog’daki yazıyı okumaları ve görseli görmeleri lazım (tiga bilgi teknolojileri ilaç takip sistemi çalışma prensipleri ve aşamaları).

Türkiye’ye gelen arap yetkililer, İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumunda, İlaç Takip Sistemi hakkında detaylı bilgi aldı.

ülkemizde bu sistem sayesinde bir senede 2 buçuk milyar ilaç birimi takip ediliyor.

ilaç takip sistemi arabistan’da kullanılacak” için 2 yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.