başörtüsü yasakçısı kaymakam, vali yardımcısı


İktidara yakın medyanın sebep olduğu bir skandalı anlatacağım:
İktidara yakın medya organının internet sitesinde bir video-haber yayınlanır. 28 Şubat döneminde, bir köyde biçki-dikiş kursunun sertifika merasimde, başörtülülere belge verilmediğine ilişkin bir haber.
Videoyu izlediğinizde, kaymakamın buna müsaade etmediğini görüyorsunuz. Video hemen yayılır, facebook-twitter vs ortamlarda paylaşılır. Doğal olarak da, videoyu izleyen ateşli kitle basar kalayı kaymakama…
O dönemde kaymakam olan zat, haber yapıldığı dönemde halen bir ilimizde vali yardımcısı olarak görevdedir. Bu zat herhangi bir açıklama yapmaz. Mahkemeye gider, videoya erişimi engelletir. Sonra bu zatın avukatı, konuyla ilgili yazan herkesten şikayetçi olur.
Sayıları tahminen 500’ü bulan insan, mahkemeye verilir. Başörtüsüne yönelik bir hareketi izzetinefislerine yedirememiş bu insanların bir kısmı, öfkelerine hakim olamayıp hakaret de etmişlerdir. Hepsine 5-10 bin TL’lik tazminat davaları açılır.
Mağdurlar facebook’ta örgütlenir, vatzap grupları oluşturulur. Yurdun dört bir yanından yüzlerce insan mahkeme kapılarında sürünmeye başlar. Konu, kaynak durumundaki medya organına iletilir. Sonuçta haber onlardan çıkmıştır. Haber değeri de olan bu olayı başından savar gazete.
Konu, AK Parti’de üst düzey yetkili-etkili abilere iletilir. Ancak halen bir ilimizde vali yardımcısı olarak görevde bulunan bu şahıs asla geri adım atmaz, şikayetlerini geri çekmez. Çoğu gariban, asgari ücretle çalışan insanların maaşlarına haciz konur, dara düşerler.
Şu sıralarda davalar birer ikişer sonuçlanıyor. Halen görevinin başında, vali yardımcısı olan bu zat, muhtemelen emeklilik ikramiyesinin katbekat üzerinde bir miktarı, bu davalardan cukkalayarak yaşlılık günlerine yatırım yapmış oluyor.
Hukuk skandalı olan kısımsa şu: İçinde tek bir hakaret geçmeyen, gayet yasalara uygun olarak yazdığınız yorumlar, attığınız tivitler vs, anında mahkemeden engelleme kararı çıkıyor. Hakimler niye hemen bu kararı veriyor?
Engelli bir mağdur var, asgari ücretle 3 çocuk bakmaya çalışıyor. Adam intiharı düşünme aşamasına gelmiş. Fakat bizim vali yardımcısı beyfendi ve onun bu işi “kazanç kapısı” haline getirmiş avukatının umurlarında değil…

başörtüsü yasakçısı kaymakam, vali yardımcısı” için 2 yorum

  1. bende bu konuda mağdurum 2015 yılında çekilen bir video izledim bursa keleş akçapınar köyünde çekilmiş elinde sigara içen bir adam var di kızdım yorum yaptım geçtim video başörtülü bacım birinci olan türbanlı bir diploması verilmeyen video 15 sene önce çekilmiş bunca sene sonra paylaşım olmuş ve bizleri topluma bence bilerek tuzak kuranların zengin olma ihtimali yüksek 3 senedir mahkeme devam ediyor ceza mahkemesi açmış. tazminat davası açtı hukuk davası açtı 5 bin onbin tazminat davası artı avukat masrafı bide geriye dönük faizi ile birlikte alıyorlar bu zulüm gören 500 kişiye yakın mağduruz haksızlığa uğradık adalet kimin yanında anlamadık vali dediğin insanları topluma kazandıracağı yerde büyüklük yapacağı yerde bizi maddi manevi tazminat davası açıyor niyeti zenginleşmek bence kurbanlık koyun gibi bekliyoruz Allâh şahidimdir ben yaptığım yorumu bile hatırlamıyorum kara bulut gibi çöktüler üzerimize günahtır zulüm etme insana zarar verme. Allah’a havale ediyorum.

  2. Ödediğimiz ceza bir yana Sn. Erdoğan in başörtüsü nün sonuna kadar arkasında duracağını belirtmesine rağmen bu şahısların gün geçtikçe makam mevki sahibi olmalarına devletim ve başörtülü milletim adına utanç duyuyorum. Asıl insan özgürlüğüne engel olduğu ve kamu görevini kötüye kullandığı için ceza verilmesi gereken şahıs binlerce kişiye dava açarak tazminat talebinde bulundu ve benim gibi yüzlerce insan onbin TL ye yakın ceza ve ayrıca onbin TL ye yakın tazminat ödemek durumunda kaldı. Ceza gerekçesinde kaymakam unvanını ayrı yazmam belirtilmiş. Ayrı da olsa birleşik de olsa bu senin nasıl bir başörtüsü düşmanı olduğunu ötmüyor. Birde mahkeme de savunmasında benim ailemde başörtülü diye duygu sömürüsü yapan bir zavallı. Aldığın tazminat lar kefen paran olsun da kefen bile giyemeden geberip gidersin inşallah.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.