Orson’un Çiftliği – orson’s farm


şahane çizgi filmin şahane kısmı.. ara sıra bu bölümün karakterleri garfield’da, ya da tam tersi, görünebilir.. hikayeler birbirine gönderme yapabilir..

orlonun çiftliği

karakterler;

orson : çiftliğin lideri.. şirin bi domuz.. zaman zaman süper domuz kılığına girmekte ve istisnasız önce yanlış bi kılığa girdikten sonra tekrar giyindiği yere girip düzeltmekte.. 3 psikopat abisi dışında korkusuz sayılabilir.. çiftliğin en çok kitap okuyanı ve herkese destek vereni..

orlonun çiftliği

wade : dünyanın en korkak ördeği.. korkmayabileceği bişey bulmak imkansız gibi.. panikleme uzmanı.. ve sürekli karnında bi deniz simidi ile dolaşanı.. simidin ördek şeklindeki kafası (ki ördek şeklinde simitler bi dönem çok yaygındı) wade’in kafasının aynısıdır ve sürekli onun o anki yüz ifadesi neyse simit ördeğinki de aynıdır..

garfield ve arkadaşları orlonun çiftliği çizgi film

roy : kurnaz horoz.. tembel olduğunu düşünüyorum.. uzmanlık alanı şaka yapmak, espri yapmak, çiftlik halkıyla dalga geçmek, onlara komik tuzaklar hazırlamak ve wade’i korkutmak.. had safhada bencil ve yavşak bi karakterdir..

booker : yumurtasından çıkmış, minik, sevimli, sürekli solucan avlama peşinde bir civciv..

sheldon : yumurtasından çıkmamış, minik, sevimli ve cool bir civciv.. booker’ın kardeşidir, ve yumurtasından sadece bacakları çıkmıştır.. bacaklı bi yumurtadır yani.. yaş itibariyle bacaksızdır aslında da.. en güzel yanı yumurtanın içinde günlük hayattan hiç geride kalmamasıdır.. yumurtasının duvarlarına resim asar, içerde barbekü yapar, kitap okur, tv seyreder..

mort, gort, wart : orson’un psikopat abileri.. daltonların aynı ebatta (iri), aynı zeka, acımasızlık ve dominantlıkta (joe) ve 3 tane olan domuz versiyonu gibidirler.. ara ara çiftliğe gelip tabiri caizse ortalığın anına koyarlar..

bo : sakin, efendi bir koyun.. lanolin’in erkek kardeşi..

lanolin : agresif, cadaloz bir koyun.. bo’nun kız kardeşi.. bu ikisi hayatta geçinemezler.. gerçi lanolin kimseyle geçinemez..

bunun dışında çok sık görünmeyen bazı karakterler de vardır.. kurt, wade’in pilot kuzeni, vesaire..

dingdongdaddy

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.