dgs adaletten hukuka geçiş


adaletin kalkmasından yeni açılan hukuk fakültelerinden bununla beraber kontenjanlardan vesaire bahsedeceğiz isterseniz yavaş yavaş konumuza girelim bundan sonra adalet açıköğretimden okunmayacak.bundan sonra örgüden okumak zorunda kalacak.adaletten hukuka geçişe baktığımız zaman sayısı sınırlı yani kontenjan olarak 700 kişilik kontenjanımız var şu an itibariyle. Maalesef şu an bu şekilde bunun devamında şöyle bir durum söz konusu adaletin örgüden kapanmasını tezat olarak da hukuk fakülteleri 10 adet arttı.

dgs adaletten hukuka geçiş

eğitim sistemimizdeki büyük sıkıntılar var hukuk fakültesine ilginin artmasından dolayı böyle bir şey yapıyorlar kontenjanlarda. devlet üniversitelerinde okumak isteyenler için aslında imkanlar atmış oldu çünkü 56000 sıralamayla hukuk fakültesine kayıt yaptırıldı.
söyleniyor ortalık Avukat kaynıyor elimi atsam avukata baksak Avukat sola baksak
Avukat Bize iş yapacağız veya benim bir tanıdığım var asgari ücretle çalışıyor bu tür şeyler çok fazla Eğer siz Gerçekten mi değerlerinizin peşinde koşmak istiyorsanız ilk amacınız para kazanmak değil de ben fakülteyi bitirip biliyorsunuz ki para kazanmak da her zaman bir şey ama süreci istemiş hemen bir anda ben Hop diye paranın içine düşeceğim avukat olduğunu Bütün herkes bana davasını gönderecek Bütün herkesin kazanacağız diye düşünüyoruz böyle bir
şey yok Bu yüzden bu konuda biraz daha dikkatli olmanızı tavsiye ediyorum . ciddi anlamda hazırlanmak isteyenler için büyük fırsat hukuk fakültesini kazanmak inanın okumaktan daha zor yani okumayı okumak zor ama bir o başladın mı bir onun içine girdin mi bir şekilde bitiyor ama geç ama erken önemli olan şu aşamayı atlamak.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.