Yusuf Karadavi, Erbakan’ı Ziyaret etti


İslâm dünyasının önemli isimlerinden biri olan Müslüman Âlimler Birliği Başkanı Prof. Dr. Yusuf Karadavi, beraberindeki bir heyetle birlikte Milli Görüş Lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ı ziyaret etti. Kardavi’nin heyetinde Prof. Dr. Ahmet Assal, Prof. Dr. Ali Karadağı, Prof. Dr. Ömer Zübeyir Muhammet Ehvari ve Abdulgaffar Aziz yer alırken, toplantıya Emin Saraç Hocaefendi, Hamdi Arslan ve Saadet kurmayları katıldı.

ERBAKAN: “ÖNEMLİ OLAN YAPTIRIMLAR”

Beykoz Hidiv Kasrı’ndaki yemekli toplantıda bir konuşma yapan Erbakan, “Biz cemaat değil bir ümmetiz. Yeryüzünde bu şuuru bilerek hareket etmeliyiz. Buraya gelip bir sonuç bildirisi okuyarak gitmekle önemli bir iş yapmış olmayız. Önemli olan, yaptırımlardır. Biz konuşup duruyoruz, İsrail de kahvesini içip gülüp geçiyor. Hepimize çok önemli görevler düşüyor” şeklinde konuştu. İslâm âlimlerine çok büyük vazifeler yüklendiğini kaydeden Erbakan, Müslüman Âlimler Biriliği’nin daha şuurlu çalışması gerektiğini dile getirdi.

BÜTÜN DÜNYA ERBAKAN’DAN BAHSEDİYOR

Prof. Dr. Yusuf Karadavi ise, kabulden duyduğu memnuniyeti dile getirerek “Öncelikle sizlere teşekkür ediyorum. Her sene çeşitli İslâm ülkelerini ziyaret ediyoruz. Nereye gittiysek, kiminle konuştuysak hep sizden bahsediliyor. Bütün İslâm ülkelerinde çok seviliyorsunuz” şeklinde konuştu.
Cafe Siyaset

  • Genel

Yusuf Karadavi, Erbakan’ı Ziyaret etti” için bir yorum

  1. Karadavi Erbakan Hocayı sadece duyduğu kadarıyla biliyor.Sıkıya gelince Kemalist kesildiğini bilse ziyaret bile etmezdi.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.